close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
  
     szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
Prawo i finanse:
Majątek

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku mieści się na posesji o powierzchni około 4700 metrów kwadratowych, gdzie znajduje się budynek główny dwukondygnacyjny o powierzchni ponad 2100 metrów kwadratowych oraz trzy budynki gospodarcze o łącznej powierzchni około 600 metrów kwadratowych.

Nasza jednostka posiada również grunt o łącznej powierzchni 5.810 metrów kwadratowych usytuowany w pobliżu naszej siedziby, które przeznaczony jest pod budowę nowej siedziby naszej placówki, uwzględniający zmieniające się potrzeby w zakresie procedur krwiodawstwa /postęp techniczny i technologiczny, podwyższone rygory bezpieczeństwa/.

W budynku głównym siedzibę mają działy zajmujące się procesem pobierania, przetwarzania, wydawania krwi oraz jej składników, to jest:

-          Rejestracja dawców krwi,

-          Pracownia analityczna

-          Dział dawców i pobierania

-          Pracownie z zakresu badań laboratoryjnych w tym: serologiczna, wirusologiczna, biologii molekularnej, kontroli serologicznej i konsultacyjna

-          Dział preparatyki i ekspedycji krwi

-          Dział kontroli jakości

-          Poza tym znajdują się tutaj działy pomocnicze, administracyjne i zarządzające naszą jednostką.

 

Placówka posiada specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny służący do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dawców krwi, osocza oraz pobieranej krwi i jej produktów, dla zabezpieczenia życia i zdrowia pacjentów z województwa pomorskiego.

W budynkach gospodarczych znajdują się archiwa, magazyny, mroźnie do przechowywania preparatów osoczopochodnych.

 

 
informacje udostępnił:Krzysztof Bielec
data udostępnienia: 2004-03-05 10:46:33
ostatnia modyfikacja: Krzysztof Bielec 2011-05-19 10:20:33 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 53072